V KOLUMNA W „NECIE” I „REALU”

Dla śledzących poczynania młodych lewaków w Internecie nie powinno być to większym zaskoczeniem. 1 sierpnia „wstydzili się” Powstańców Warszawskich, regularnie szydzą z ofiar Katastrofy Smoleńskiej czy też obrażają naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Jednakże pamięć historyczna i polski patriotyzm to nie jedyne sfery, które przyciągają ludzi plujących jadem.

Wystarczy poczytać komentarze osób wpisujących się pod „newsami” na najbardziej poczytnych – obok Niezaleznej.pl – portalach internetowych.

Przykłady: „Ot, yeb.nięty pisowski matoł” (komentarz pod artykułem na Onet.pl) lub:

„Brawo p. Kalisz!! Bełkot pis-bałwanów o wotum nieufności dla rządu jest dowodem, że ta pis-sekta żyje w świecie iluzji i fantazji. Grupa tzw. ekspertów PIS należy do III ligi fachowców, nie potrafiących nic rozsądnego zaproponować w okresie kryzysu światowego. Rząd Tuska stara się, aby jak najmniej dla nas dotkliwie przeżyć skutki kryzysu. Dziwię sie wszystkim tym głupolom, którzy w sondażach źle oceniają pracę rządu, a sami nie widzą wokół siebie ile dobrego się dokonało i to mimo wyraźnej niechęci opozycji” – cytat z wpisu pod artykułem na portalu „Wyborczej” – Gazeta.pl. Co warte podkreślenia, przytoczona „opinia” nie jest po prostu jedną z wielu, ginącą pośród innych, lecz jest trzecim najwyżej ocenionym (przez innych czytelników portalu) komentarzem.

Można powiedzieć, że niechęć, wrogość czy nawet agresja w stosunku polityków są czymś powszechnym, a może nawet oczywistym. Należy jednak zauważyć, że w przypadku przytaczanych cytatów obiektem ataków nie są politycy, lecz zwykli obywatele opowiadający się po innej stronie niż atakujący, nawet ci, którzy po prostu „źle oceniają pracę rządu”. Akcje w stylu „świętowania” sowieckiej inwazji na Polskę to nie tylko pole do opluwania polskiego patriotyzmu, lecz także sposób na propagowanie komunizmu oraz poszczególnych lewackich organizacji.

Trybunał: sierp jest OK......
[pozostało do przeczytania 41% tekstu]
Dostęp do artykułów: