Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Fałszywi ambasadorowie Żydów

Dodano: 07/05/2024 - Numer 213 (05/2024)
FOT: MATEUSZ MAREK/PAP
FOT: MATEUSZ MAREK/PAP

Izrael, który sam siebie ustanowił ambasadorem interesów całej żydowskiej społeczności, jej obrońcą, działa dziś na jej szkodę. Ponury dowcip polega na tym, że jest to od wręcz dekad „standard” tych, którzy roszczą sobie pretensje do bycia głosem polskich Żydów, strażnikiem ich historii. Idealnym przykładem takiej patologii są działania Muzeum Żydów Polskich, Polin.

Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie podgrzały i w Polsce nastroje. Główną przyczyną było zabicie przez izraelskie wojsko naszego rodaka, niosącego pomoc w Strefie Gazy, oraz skandaliczne zachowanie ambasadora Izraela, który w reakcji na tę ewidentną zbrodnię wojenną uznał za stosowne… zaatakować Polaków i oskarżyć ich o antysemityzm.

Francja lepsza niż Polska?

Obserwując tę sytuację, ciężko uznać, że rząd tego państwa wysyłając właśnie takiego człowieka jako swojego przedstawiciela (i – trudno uwierzyć, żeby mogło być inaczej – odpowiednio go briefując, jeśli chodzi o reakcję na śmierć Polaka), zrobił to przez pomyłkę. Jeśli jednak jest to działanie intencjonalne, wszystko wskazuje na to, że jego celem miał być wzrost nastrojów antysemickich w naszym kraju. Trzeba zresztą przyznać, że ambasador Izraela wyświadczył prawdziwą przysługą polskim antysemitom, szczególnie tym działającym w polityce. Na szczęście w porównaniu z tym, co dzieje się na Zachodzie, u nas ta grupa jest wyjątkowo mała, niemniej obecna – i ma ona od jakiegoś czasu swoje pięć minut. Rzecz jasna nie chodzi tu o 

     
14%
pozostało do przeczytania: 86%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze