Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

16 powodów, dla których trzeba wygrać wybory

Dodano: 03/09/2023 - Numer 205 (09/2023)

Dlaczego tak ważne są polskie wybory A.D. 2023? Z 16 powodów. Wymienię je.

1. Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna – w Polsce potrzeba takiej władzy, która wiedziała, wie i będzie wiedzieć, czym jest Rosja.

2. W ostatnich ośmiu latach nasz kraj przestał być pasem transmisyjnym Berlina, a stał się podmiotem na arenie międzynarodowej. Trzeba to – w polskim interesie narodowym – kontynuować.

3. Piąty co do wielkości kraj UE powinien być dalej rozgrywającym – a nie rozgrywanym.

4. Musimy bić się w Unii Europejskiej o nasze interesy – tak jak inne kraje biją się o swoje – inny rząd niż obecny tego nie zrobi na pewno.

5. Ważne są równoprawne relacje między liderem UE – jakim są Niemcy – a liderem państw „nowej Unii” (tych, które weszły do UE od 2004 roku) – jakim jest Polska. To będzie trudne, ale może być możliwe wyłącznie przy obecnym rządzie – inny będzie tylko membraną Berlina.

6. „Przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” – pisał Norwid. Jeżeli chcemy, aby była kontynuowana polska – nie tylko z nazwy, lecz także z treści – polityka historyczna, trzeba zrobić wszystko, aby obronić obecny rząd i obecny IPN. Przy innej władzy polityka historyczna Rzeczypospolitej będzie pojęciem ze „Słownika wyrazów obcych”.

7. Te wybory to także wybór między skrajnie różnymi treściami, symbolizowanymi hasłami: „Polska to nienormalność” i „Warto być Polakiem”.

8. Jeżeli RP ma mieć największą lądową

     
37%
pozostało do przeczytania: 63%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze