Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pomagać słuchając

Dodano: 01/04/2022 - Numer 04 (190)/2022
mat. pras.
mat. pras.

Punkowcy z zespołu Hańba!, folkowo-jazzowy skład Chłopcy Kontra Basia, a także dużo nowego polskiego rocka, ska i ambientu – wszystko to na jednej składance muzycznej. Dochód ze sprzedaży piosenek zasili konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. A to tylko jedna z wielu muzycznych propozycji, dzięki którym możemy pomóc naszym ukraińskim sąsiadom.

W obliczu wojny w Ukrainie Polacy dają przykład niezwykłej solidarności i mobilizacji w niesieniu pomocy. Nie zawiodła także polska scena muzyczna. W akcje pomocowe zaangażowało się wielu znanych artystów, niemal codziennie odbywają się koncerty charytatywne, a wydawnictwa przekazują dochód ze sprzedaży płyt na wsparcie naszych wschodnich sąsiadów. Miłośnicy muzyki filmowej z pewnością znajdą coś dla siebie w bogatej ofercie wytwórni GAD Records. Na pomocowe licytacje wystawiła swoje płyty także Antena Krzyku, U Know Me Records, a kolejne działania wymyśla również warszawskie Lado ABC. 

Pomóc można też, kupując przygotowane przez artystów specjalne kompilacje. Kilka z nich ukazało się w internetowym serwisie muzycznym Bandcamp. Składanka „PL2UA” to świetna propozycja dla fanów jazzu i muzyki niezależnej. Słowo niezależna, jak podkreślają twórcy, ma tu podwójne znaczenie. Odnosi się nie tylko do muzyki, chodzi przecież o niepodległe państwo ukraińskie, którego mieszkańcy wykazują tak heroiczną wolę walki i miłość do ojczyzny. Wśród blisko 100 utworów znajdziemy tu kompozycje m.in.: Mazzola,

     
44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze