Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W poszukiwaniu nowego „Dark”

Dodano: 02/06/2021 - Numer 6 (181)/2021
FOT. MAT. PRAS.
FOT. MAT. PRAS.

Choć prawie rok temu zakończyła się wyjątkowa przygoda z serialem „Dark”, a zamknięcie ostatniego sezonu nie daje pola dla żadnej sensownej kontynuacji, nadający serię Netflix zdając sobie sprawę z jej fenomenu, próbuje zdyskontować ten sukces. Sami zaś twórcy „Dark”, Baran Bo Odar i Jantje Friese, pracują już nad kolejnymi produkcjami. Na co więc czekamy, a co już mogliśmy obejrzeć po zakończeniu zapętlonej wędrówki czterech rodów z niemieckiego Winden?

Wkrótce po tym, gdy „Dark” był już dostępny w całości, ujawniono informacje, że Odar i Friese pracować będą nad dwoma kolejnymi tytułami dla Netfliksa.

Okręt na wzburzonym morzu

Niedawno zobaczyliśmy zwiastun pierwszej nowej produkcji, serialowego horroru „1899”. Opowiadać ma o dramatycznej wyprawie ku lepszemu życiu i nieznanemu światu statku pełnego imigrantów z różnych części Europy. Podróż przeradza się w koszmar, gdy na swej drodze napotkają inny statek, pozornie pełen ludzi w takiej samej jak oni sytuacji. Co ciekawe, już widać, że twórcy nie rezygnują z tego, czym porwali publiczność wcześniej, czyli z ambitnego podejścia do swego dzieła. Pierwszy filmik zaostrza apetyt, nie pokazując nam właściwie niczego poza okrętem na wzburzonym morzu. Przez złowieszczą muzykę przebijają się głosy kilkorga bohaterów, z których wyłowić możemy dramatyczne wezwanie do ucieczki, wykrzyczane po polsku przez pojawiającego się w obsadzie Macieja Musiała. Poszczególne postacie

     
24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze