PATRIOTYZM Z BLOKÓW

Niedawno zakończone zostały zdjęcia do teledysku „Katyń” upamiętniającego sowiecką zbrodnię ludobójstwa. Jest to projekt godny uwagi nie tylko ze względu na treść, lecz także rozmach i staranność, z jaką został przeprowadzany. Zdjęcia wykonali profesjonalni filmowcy z dużym stażem. Raperzy, tworząc klip, współpracowali również z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W projekcie wystąpili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Narodowych Sił Zbrojnych, mający doświadczenie przy filmach i serialach historycznych. Mówiąc o rozmachu, warto również wspomnieć o fakcie, iż do krótkiego – 4-minutowego – teledysku nakręcono kilkudziesięciogodzinny materiał zawierający więcej zdjęć, w jakości HD, niż „Katyń” w reżyserii Wajdy.

Grupa nie zajmuje się jedynie muzyką. Zjednoczony Ursynów włącza się w najróżniejsze akcje polskiego ruchu narodowego i te mające na celu rozwój społeczny. Był np. współpomysłodawcą demonstracji poparcia dla serbskiego Kosowa, zorganizowanej w Warszawie z okazji 3. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Albańczyków zamieszkujących tę serbską prowincję. W mroźne popołudnie ulicami stolicy przeszło około 700 Serbów i Polaków. Włączył się w promocję Marszu Niepodległości, który 11 listopada ubiegłego roku zgromadził na ulicach Warszawy tysiące uczestników. Bardzo istotną częścią działalności patriotycznej grupy jest współorganizowanie spotkań z historykiem Leszkiem Żebrowskim, dzięki którym młodzi ludzie dowiadują się o historii Narodowych Sił Zbrojnych.

ZU wraz z innymi organizacjami, wewnątrz ruchu narodowego, przeprowadził zbiórkę na świąteczne prezenty dla wychowanków warszawskiego domu dziecka im. Janusza Korczaka.
Wspomógł tworzącą się fundację przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Nawiązał również współpracę ze Stowarzyszeniem Sympatyków Pogoni Lwów, które działa na rzecz reaktywacji i sprawnego funkcjonowania klubu z kolebki polskiej piłki nożnej.

Jego płyta „Królestwo Polskie” – będąca...
[pozostało do przeczytania 40% tekstu]
Dostęp do artykułów: