Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wiedza, praktyka i idea, czyli Akademia Patriotyzmu po raz czwarty

Dodano: 02/07/2023 - Numer 204 (07-08/2023)
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.

Świat, w którym żyjemy, niesie mnóstwo wyzwań. Jednym z nich jest konfrontacja z redefiniowaniem takich pojęć jak ojczyzna, odpowiedzialność czy patriotyzm. Ostatnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą, kryzys tożsamości oraz globalizm zmuszają młodych Polaków do stawiania czoła problemom, z jakimi do tej pory nie musieli się mierzyć. Zorganizowane w ramach Akademii Patriotyzmu spotkania z ekspertami pomagają młodym ludziom kształtować swoje postawy w oparciu o system ważnych dla nich wartości.

Projekt, którego organizatorem jest krakowska fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, a partnerami Totalizator Sportowy (partner strategiczny) oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, zaprosił młodych ludzi z całej Polski do uczestnictwa w Akademii Patriotyzmu. W ramach 6 zaplanowanych zjazdów, pod okiem ekspertów i praktyków słuchacze wzbogacają swoją wiedzę w dziedzinach takich jak m.in. media, zarządzanie, ekonomia, kultura, historia czy prawo. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, warsztatów i dyskusji. 

Skąd myśl, aby organizować projekt, którego motywem przewodnim jest patriotyzm?

– W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje stereotyp, który służbę publiczną traktuje nieco po macoszemu. Tymczasem dynamiczny rozwój, a przede wszystkim sytuacja geopolityczna, w jakiej przyszło nam funkcjonować, sprawiają, że nasz kraj potrzebuje świetnie wykształconych, ambitnych, zdeterminowanych kadr. Te powinny rekrutować się z osób, dla

     
39%
pozostało do przeczytania: 61%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze