Zrobię skecz o spanikowanych celebrytach

Występ Komorowskiego u Wojewódzkiego to była niedźwiedzia przysługa, bo trudno z człowieka zrobić nagle kogoś, kim on nie jest. Młodzi ludzie są przecież bardzo wyczuleni na takie manewry, na to, że ktoś usiłuje „zaprzyjaźnić się” z nimi na siłę. Ten występ zapewne jeszcze bardziej ich do walczącego wówczas o reelekcję prezydenta zniechęcił – z satyrykiem Robertem Górskim rozmawia Magdalena Michalska.

Jeden ze skeczów Kabaretu Moralnego Niepokoju opowiadał o straszeniu horrorem, do jakiego może dojść, gdy PiS zacznie rządzić. Można odnieść wrażenie, że niektórzy zrozumieli ten skecz dosłownie. Przez media przeszedł news o tym, że jedna z prezenterek przestraszyła się, iż po wygranej prezydenta Andrzeja Dudy nie będzie mogła eksponować swojego biustu. Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Spodziewa się Pan nakazu noszenia golfów dla kobiet?
Faktycznie po wygranej kandydata PiS-u w wyborach prezydenckich wiele osób ze świata medialnego dostało dreszczy i uległo przesadnej panice. Co więcej – planuję właśnie o tym napisać skecz. O celebrytach, a także niektórych zwykłych obywatelach, którzy po zwycięstwie Dudy wpadają w ciężkie przerażenie i zbiorowo zamierzają dokonać ewakuacji z Polski. Faktycznie istnieje taka grupa, nie tylko w mediach, lecz także w społeczeństwie, która zwyczajnie panikuje. Rozumiem, że ktoś może być niezadowolony z wyniku wyborów prezydenckich, że Andrzej Duda nie był jego kandydatem, nie podziela poglądów PiS-u. Niemniej jednak takie histeryczne reakcje są po prostu zabawne.

O tym, że z Polski trzeba uciekać, mówiła np. Natalia Siwiec. Dlaczego akurat celebryci tak chętnie deklarują, że pora się ewakuować?  
Warunkiem zaistnienia celebryty jest to, że pokazuje się gdzieś, gdzie będzie widoczny, i powie coś, co zostanie podchwycone. Więc jeżeli taki celebryta ma okazję wypowiedzieć się, to zawsze z niej skorzysta. Warto też zwrócić uwagę, że takie osoby...
[pozostało do przeczytania 77% tekstu]
Dostęp do artykułów: