Sto lat dla Bartoszewskiego

„DZIENNIK nie trzyma ani z Kaczyńskim, ani z Michnikiem” – ogłosił Cezary Michalski. Co prawda to i nieprawda. Nie taki on głupi, aby z kimś trzymać albo i nie trzymać. Jak pisał Dobraczyński albo i nie Gombrowicz.

Tymczasem w pismach kolorowych III RP trwa w pełni, bez podobnych wywijasów. Z „Gali” dowiadujemy się: „Monika Jaruzelska zaprosiła nas do dworu w Kraplewie, w którym prowadzi szkołę stylu”. Monika „podobnie jak ojciec generał Wojciech Jaruzelski jest typem samotnika” oraz „urodzonym singlem”. Zaś jej syn Gucio „bardzo garnie się do chłopców z ochrony dziadka.” Czytelniczki drżą z ciekawości i podniecenia, bo chcą dowiedzieć się, czy dziadziuś bawi się z wnuczkiem czołgiem i żołnierzykami, czy na lekcjach stylu prezentowana jest kolekcja seksownych mundurów, zaś Monika Jaruzelska grywa także w deblu z Agatą Passent. Kochana „Galo”, nie trzymaj nas w niepewności!

Czerwiec 2007 r., Aleksander Kwaśniewski tłumaczy w radiu Zet Monice Olejnik, dlaczego Jolanta Kwaśniewska wynajęła pracownika, którego „Fakt” ochrzcił kryptonimem „gospoś”. Jak tłumaczy były prezydent, jego żona „NAPOTYKA w różnych miejscach DZIESIĄTKI sytuacji przykrych”. Wrzesień 2007 r., Jolanta Kwaśniewska opowiada portalowi Wirtualna Polska: „NIE ZDARZYŁO mi SIĘ, żebym KIEDYKOLWIEK usłyszała od kogoś jakąś niesympatyczną uwagę, a tylko słowa szacunku, do tego wszystkiego, co robiliśmy z mężem przez dziesięć lat. To daje ogromną satysfakcję”. Wychodzi na to, że albo ktoś tu ściemnia, albo LiD zmienił speców od marketingu. Chyba że to, co Kwaśniewski uznaje za przykrość wyrządzaną żonie, jej samej sprawia przyjemność. Zdarza się.

Skoro już jesteśmy przy ściemniaczach, to coś specjalnego dla Leszka Millera, kandydata Samoobrony. Wywiad z Andrzejem Lepperem w „Sygnałach Dnia”, 11 września 2006 r. Dorota Gawryluk: „Panie premierze, ustawa dekomunizacyjna – trzeba nad nią pracować? Dekomunizacja jest potrzebna?” Andrzej Lepper: „Oczywiście. Uważam, że jest to,...
[pozostało do przeczytania 57% tekstu]
Dostęp do artykułów: