Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Unia Europejska wrogiem Europy

Dodano: 03/09/2023 - Numer 205 (09/2023)
fot. ADOBE STOCK.
fot. ADOBE STOCK.

Koncepcja zjednoczenia Europy powstała wkrótce po zakończeniu najbardziej krwawej w dziejach ludzkości wojny wywołanej przez Niemcy. Miała ona na celu zapobieżenie kolejnemu konfliktowi w Europie, zapewnienie naszemu kontynentowi pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu. Diabelską ironią losu jest, że wspólnota europejska powstała, aby ustrzec się przed wojną, agresją ze strony Niemiec, a kilkadziesiąt lat później to Niemcy podporządkowały sobie kraje Unii Europejskiej i to one decydują niemal o wszystkim.

Wstąpienie do Unii Europejskiej, rozumianej jako „Europa Ojczyzn”, było kiedyś marzeniem wielu Polaków. Polacy cenią Unię za wspólny rynek, swobodę przepływu usług, kapitału, jednak obecnie przynależność do tej organizacji staje się coraz większym problemem, a nawet zagrożeniem dla naszej suwerenności. Unia A.D. 2004 oraz UE A.D. 2023 to dwa różne byty. 

Polityczne obłędy eurokratów

Niemieccy politycy z dużą determinacją, nie zważając na koszty i konsekwencje, budują superpaństwo europejskie wykorzystując do tego wspólnotę europejską. Na naszych oczach Unia staje się nową utopią marksistowską, totalitarnym tworem, ingerującym w każdą dziedzinę życia człowieka. 

Możemy zapomnieć o wizji „Europy Ojczyzn” Roberta Schumana, francuskiego polityka, katolika. Powstające państwo europejskie jest projektem rewolucyjnym, realizującym projekty inżynierii społecznej i gospodarczej w celu bezpowrotnej przemiany oblicza Europy. Ojcem ideowym nowej

     
6%
pozostało do przeczytania: 94%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze