Ann Coulter i śmiech pokonanych

Gdy wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa, to, „czego się nikt nie spodziewał”, stało się faktem, w Sieci karierę zaczął robić krótki filmik, który swoją drogę znalazł nawet do ogólnopolskich mediów. W popularnym programie komika Billa Mahera, nagrywanym jeszcze sporo przed prawyborami, zapytano gości, który z republikańskich kandydatów miałby największe szanse na wygranie prezydentury. Ann Coulter odpowiedziała wprost: „Z tych, którzy się do tej pory zdecydowali, Donald Trump”. Deklaracja ta wywołała salwy śmiechu na widowni i mały festiwal zdziwionych min wśród innych zaproszonych gości. Dziś wiemy już, kto się śmiał ostatni.

Ann Coulter swoją medialną karierę zaczynała od opisywania kulis seksskandalu z udziałem Billa Clintona. Do tej pory wydała kilkanaście książek, wiele z nich znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jej popularność sprawiła, że weszła do elitarnego grona autorów, których, z braku lepszego porównania, nazywa się konserwatywnymi odpowiednikami Michaela Moore’a. Choć w Polsce autorka „In Trump We Trust” nie jest szerzej znana, w przeciwieństwie choćby do regularnych bywalców CNN, warto pamiętać, że już niedługo jej opinie w wielu sprawach mogą mieć dużo większy wpływ na decyzje prezydenta USA niż zdanie tych, których do tej pory uznawano za nieomylne autorytety.
Po pierwsze: mur. Po pierwsze: Ameryka
W komentarzu opublikowanym na swojej stronie po wyborczym zwycięstwie Donalda Trumpa Ann Coulter wyznaczyła plan na pierwsze 100 dni jego prezydentury. Plan był prosty, zadanie na każdy dzień – „wybudować mur”. Nie jest to felietonistyczny żart, ale konsekwencja diagnozy kryzysu amerykańskiej polityki, o którym Coulter pisała od dłuższego czasu. Coś, co dla mediów, a także dużej części republikańskiego establishmentu, miało być końcem marzeń Trumpa o prezydenturze, było, jak twierdzi Coulter, strzałem w dziesiątkę.
Coulter w książkach, takich jak „Mugged: Racial Demagoguery from seventies to...
[pozostało do przeczytania 61% tekstu]
Dostęp do artykułów: