Bukowina Polacy w Rumunii

Pomóżmy Mirelce!

W miejscowości Plesza mieszka siedmioletnia Mirelka. Dziewczynka jest niewidoma. Mówi wyłącznie po polsku – przez co nie ma szansy na edukację w rumuńskiej szkole. Rodzice Mirelki marzą o tym, by dziewczynka uczyła się w Polsce. Z pomocą małej Polce z Rumuni chce przyjść ośrodek dla ociemniałych w Laskach oraz Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie. Jeśli Mirelka we wrześniu tego roku rozpocznie naukę w Polsce będzie potrzebowała życzliwej pomocy – przyda jej się komputer przystosowany dla osób niewidomych, ale przede wszystkim nowi serdeczni przyjaciele, którzy zechcą ofiarować jej trochę swej uwagi.


Wszyscy, którzy chcą pomóc Mirelce, proszeni są o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszym magazynem lub tygodnikiem „Gazeta Polska”. Na łamach obu pism będziemy informować Państwa o losach Mirelki.

Prezentowane zdjęcia powstały na plenerze fotograficznym pracowni reportażu prof. Krzysztofa Hejke z PWSFTviT.Drewniane płoty dzielą zielone zbocza bukowińskich pół. Chronią przed szczególnie licznymi w tym rejonie stadami dzików. Poniżej – prace polowe w Pojanie Mikuli.

Nowoczesność jeszcze tu nie dotarła. Ale mieszkańcy bukowińskich miejscowości wcale się o nią nie upominają. Nie wierzą, by jakikolwiek traktor poradził sobie z orką pod górę lepiej niż koń.Zdjęcia: Karol Piechocki, Paweł Pachla, Cezary Zacharewicz, Karolina Bielawska
[pozostało do przeczytania -8% tekstu]
Dostęp do artykułów: