Rafał Grupiński – patron rewolucji gangów akuszerek

Część warsztatów poświęcona została aborcji, prezentowano dawne i nowsze narzędzia służące do przerywania ciąży. Prelegentka pokazywała współczesne narzędzia, demonstrując sposób przeprowadzania aborcji za pomocą plastikowego próżnociągu. Co wspólnego z aborcyjną rewolucją ma Rafał Grupiński, czołowy polityk PO?

W kwietniu tego roku czołowy polityk PO Rafał Grupiński, zapytany znienacka na warszawskim marszu Koalicji Europejskiej, wygadał się, że w sprawie realizacji postulatu środowisk LGBT: „My będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie. […] dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo.[…] Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem”. Tymczasem to, co miałoby być sferą marzeń i przyszłości dla prominentnego polityka, realizowane jest od dawna pod płaszczykiem kultury i sztuki w jego rodzinnym mieście, czyli Poznaniu, gdzie sztuka służy realizacji politycznych celów.
Rafał Grupiński to bowiem nie tylko polityk, lecz także historyk kultury, krytyk literacki i wydawca, w latach 80. założyciel podziemnego czasopisma „Czas Kultury”. Grupiński to też czołowy, wieloletni główny rozgrywający polityk wielkopolskiej PO. To on „stworzył” obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, pieszczotliwie nazywanego w Poznaniu „Tęczowym Jackiem” ze względu na zamiłowanie do marszy równości i promowania środowisk LGBT – przy równoczesnym lekceważeniu obchodów powstania wielkopolskiego i święta Żołnierzy Wyklętych.

„Twórczość zaangażowana politycznie to niezbędny element społeczeństwa”
Sam Jacek Jaśkowiak w polityce znany nie był, choć miał dookreśloną glebę, z której wyrósł. Swoją polityczną aktywność zaczął jako aparatczyk Związku Młodzieży Wiejskiej (ZMW), która swojego najważniejszego partnera widziała w Wszechzwiązkowym Leninowskim Komunistycznym Związku Młodzieży. Potem, pod koniec lat 80., Jaśkowiak, jak wielu z ZMW...
[pozostało do przeczytania 85% tekstu]
Dostęp do artykułów: