Świąteczna promocja! Teraz prenumerata z super prezentami. Dowiedz się więcej ›› x

Retrospekcje

Dodano: 07/05/2021 - Numer 5 (180)/2021

Dziś fragmenty dwóch tekstów, które powinny należeć do klasyki znanej każdemu wykształconemu Polakowi. Pokazujące, jak bardzo mylimy się, myśląc, że rozumiemy metody, jakimi podporządkowuje sobie świat Moskwa. Nie, nie siła rosyjskiej armii, obszar czy liczba żołnierzy decyduje o potędze Rosji. Nieporównanie ważniejszym czynnikiem jest nasza słabość, wywoływana przez działalność rozkładową rosyjskiej agentury. Poniżej fragmenty tekstów Ryszarda Wragi „Zadanie emigracji polskiej” i Włodzimierza Bączkowskiego „Uwagi o istocie siły rosyjskiej”. Gotowce pokazujące, jak powinniśmy reagować na obecne agresywne działania Putina.

_______________________________________

Ryszard Wraga

Myśl kapitulacyjna wobec Rosji

W stosunku do Rosji można prowadzić jedynie politykę oporu. Polityka uległości doprowadza niezmiennie do ostatecznego wchłonięcia przez Rosję obcego organizmu państwowego czy narodowego, włącznie do zagłady biologicznej, zatarcia języka i kultury.

Myśl kapitulacyjna w stosunku do Rosji ma za sobą w naszych dziejach długą historię. Od paru wieków nie ma prawie pokolenia, w którym nie rodziły się idee porozumienia, oparcia, scalania z Rosją. Kapitulanci każdego pokolenia nie zważali na bezowocne rezultaty działalności swoich poprzedników, a zmuszeni do powoływania się na nich, dla dodania sobie otuchy a społeczeństwu wiary, celowo fałszowali historię, przypisując niepowodzenia, nieudolności Polaków, tylko

     
18%
pozostało do przeczytania: 82%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.panstwo.net

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@swsmedia.pl

W tym numerze